Hankkija Täsmä Premium

Tuotekoodi: TASMAPREMIUM50

Hankkija Täsmä Premium

Tuotekoodi: TASMAPREMIUM50

Tuotekuvaus

Tunnistatko peltolohkojen sisällä satotasojen vaihteluita. Oletko miettinyt mistä nämä erot johtuvat vai pitäisikö asiaan paneutua enemmän?

Onko sinulla myös käytössäsi pintalevitin ja/tai kasvinsuojeluruisku, jossa on mahdollisuus hyödyntää levityskarttoja? Mikäli haluat mahdollisuuden hyödyntää koneen potentiaalin ja kohdentaa tuotantopanokset tarkemmin peltolohkoilla.

Tarjoamme viljelysi tueksi Hankkijan palvelupakettia. Paketin hinta on 1400 € (alv 0% max 50 ha).

Maanäytteet

  • Maanäytteen ottosuunnitelma kohde peltolohkoilta
  • Maanäytetutkimus: maalaji, multavuus, johtoluku, KVK; pH; tutkittavat ravinteet: Ca, K, P, Mg, S, Cu, Zn, Mn, B
  • Maanäytteiden tulosten analysointi yhdessä Hankkijan asiantuntijamyyjän kanssa
  • Pakettiin kuuluva maanäytteiden määrä max 4 kpl

Yara Megalab kasvianalyysi

  • Kasvianalyysin näytteen ottosuunnitelma peltolohkoilta
  • Yara Megalab kasvianalyysitutkimus, tutkittavat ravinteet: N, P, K, Mn, B, S
  • Kasvianalyysin tulosten analysointi ja toimenpidesuunnitelman teko
  • Pakettiin kuuluva kasvianalyysien määrä max 4 kpl

Levityskartat

  • Levityskartat tehdään toiveesi mukaan pintalevittimelle ja/tai kasvinsuojeluruiskulle
  • Pakettiin kuuluu max 3 levityskarttaa

Tilakäynti

  • Tilakäynnillä asiantuntijamyyjä käy kohde lohkoilla tarkistamassa kasvuston tilan sekä tekemässä tarvittavat mittaukset ennen levityskarttojen tekoa
  • Lisäpalveluna mahdollisuus hyödyntää Yara Megalab kasvianalyysiä
 

Ole yhteydessä asiantuntijoihimme

Asiantuntijamyyjä Toimipaikka Sähköposti Puhelin
Fors Johan Kokkola johan.fors@hankkija.fi 010 76 84572
Jaatinen Matti Seinäjoki matti.jaatinen@hankkija.fi 010 76 85708
Ritari Mikko Ylihärmä mikko.ritari@hankkija.fi 010 76 85742
Orajärvi Tuomas Alajärvi tuomas.orajarvi@hankkija.fi 010 76 85612
Rantasalo Antti Turku antti.rantasalo@hankkija.fi 010 76 85205
Saarikoski Antti Loimaa antti.saarikoski@hankkija.fi 010 76 85193
Harju Pekka Hamina pekka.m.harju@hankkija.fi 010 76 85295
Mattila Timo Pori timo.mattila@hankkija.fi 010 76 83618
Yli-Sipilä Ismo Huittinen ismo.yli-sipila@hankkija.fi 010 76 84383
Alestalo Laura Mäntsälä laura.alestalo@hankkija.fi 010 76 83302
Lindroos Mikael Porvoo mikael.lindroos@hankkija.fi 010 76 83324
Silpola Veli-Antti Hämeenlinna veli-antti.silpola@hankkija.fi 010 76 84265