Tilaa unelmiesi pihasuunnitelma puutarhamyymälästämme!


Puutarhamyymälöillämme on ammattitaitoinen sopimussuunnittelija, joka suunnittelee pihasi niin kuin haluat; joko alusta loppuun tai vain uudistusta kaipaavan alueen. Voit tilata täydellisen pihasuunnitelman tai neuvontakäynnin, jonka aikana saat perusohjeita ja istutussuosituksia. Sopimussuunnittelijan kanssa voit sopia kustannusarviosta ja tehdä sopimuksen suunnittelun sisällöstä. Valmiin suunnitelman maksat kätevästi myymälämme kassalla (käteisellä tai kortilla). Meiltä löydät myös kaikki taimet ja tarvikkeet, joita suunnitelmasi toteutukseen tarvitset!

Pihasuunnittelijat 2019

Myymälä Suunnittelutoimisto Yhteishenkilö Sähköpostiosoite Puhelinnumero
Keminmaa Piha ja Vihertyö Katja Leinonen Katja Leinonen katja@pihajavihertyo.fi
Hyvinkää Vihersuunnittelu Villapaju Leena leena@villapaju.net 0453 438 080
Savonlinna Vihertyö Rantanen Petri Rantanen petri.r@hotmail.com +358407202165
Eura TH-Vihertyö Tarja Härkisuo tarja.harkisuo@pp.inet.fi
Alajärvi ProAgria Etelä-Pohjanmaa Marika Turpeinen/ Riikka Asunmaa marika.turpeinen@maajakotitalousnaiset.fi, riikka.asunmaa@maajakotitalousnaiset.fi 043 825 2410, 040 534 937
Ylihärmä ProAgria Etelä-Pohjanmaa Marika Turpeinen/ Riikka Asunmaa marika.turpeinen@maajakotitalousnaiset.fi, riikka.asunmaa@maajakotitalousnaiset.fi 043 825 2410, 040 534 937
Lapua ProAgria Etelä-Pohjanmaa Marika Turpeinen/ Riikka Asunmaa marika.turpeinen@maajakotitalousnaiset.fi, riikka.asunmaa@maajakotitalousnaiset.fi 043 825 2410, 040 534 937
Jalasjärvi ProAgria Etelä-Pohjanmaa Marika Turpeinen/ Riikka Asunmaa marika.turpeinen@maajakotitalousnaiset.fi, riikka.asunmaa@maajakotitalousnaiset.fi 043 825 2410, 040 534 937
Teuva ProAgria Etelä-Pohjanmaa Marika Turpeinen/ Riikka Asunmaa marika.turpeinen@maajakotitalousnaiset.fi, riikka.asunmaa@maajakotitalousnaiset.fi 043 825 2410, 040 534 937
Kauhajoki ProAgria Etelä-Pohjanmaa Marika Turpeinen/ Riikka Asunmaa marika.turpeinen@maajakotitalousnaiset.fi, riikka.asunmaa@maajakotitalousnaiset.fi 043 825 2410, 040 534 937
Ilmajoki ProAgria Etelä-Pohjanmaa Marika Turpeinen/ Riikka Asunmaa marika.turpeinen@maajakotitalousnaiset.fi, riikka.asunmaa@maajakotitalousnaiset.fi 043 825 2410, 040 534 937
Tampere Timo Aalto Timo Aalto puutarhuri.aalto@gmail.com 0407383245
Mikkeli Päivi Avela Päivi Avela paivi.avela@pp.inet.fi
Rovaniemi Salla Korhonen Salla Korhonen skpihapalvelut@gmail.com
Kuopio Päivi Ruuskanen Päivi Ruuskanen paiviruuskanen@hotmail.com 0442527123
Joensuu Taru Lappalainen Taru Lappalainen taru.lappalainen61@gmail.com 0445332117
Nilsiä Tiina Miettinen Tiina Miettinen miettinentiina@hotmail.com
Suonenjoki Pihapalvelu Pioni Puu Tuula Heiskanen tuula.heiskanen@pp1.inet.fi
Lappeenranta Green Home Eija eija@viherpalvelugreenhome.fi
Laitila Leena Karttunen Leena Karttunen kasviKarttunen@gmail.com 0407302179
Jämsä Vihersuunnittelu Sarastus Oy Raisa Heino raisa@sarastusoy.fi 0405 846 994
Oulu-Kempele GreenDreams Oy Minna Hänninen Suunnitteluhortonomi (AMK) Kansankatu 53, 90100 Oulu 0407188870
Hämeenlinna Timo Koskinen Timo Koskinen timopkoskinen@gmail.com
Turku Emilia Nordbo, Entti Oy Emilia Nordbo 0445054044
Huittinen KivatPihat Jaana Liemola 0407640175
Huittinen tmi H.Brunnila 040 5722250

Viimeksi katsomani tuotteet