Pihasuunnittelupalvelun ja neuvontakäynnit saat näistä myymälöistä

Puutarhamyymälöillämme on ammattitaitoinen sopimussuunnittelija, joka suunnittelee pihasi niin kuin haluat; joko alusta loppuun tai vain uudistusta kaipaavan alueen. Voit tilata täydellisen pihasuunnitelman tai neuvontakäynnin, jonka aikana saat perusohjeita ja istutussuosituksia. Sopimussuunnittelijan kanssa voit sopia kustannusarviosta ja tehdä sopimuksen suunnittelun sisällöstä. Meiltä löydät myös kaikki taimet ja tarvikkeet, joita suunnitelmasi toteutukseen tarvitset! Pihasuunnitelman taimista saat myymälöistämme 12 % alennuksen!
 

Pihasuunnittelijat 2021

Myymälä Suunnittelutoimisto Yhteyshenkilö Sähköpostiosoite Puhelinnumero
Alajärvi ProAgria Etelä-Pohianmaan Maa- ia kotitalousnaiset Marika Turpeinen marika.turpeinen@proagria.fi 043 825 2410
Eura TH-Vihertyö Tarja Härkisuo tarja.harkisuo@pp.inet.fi
Huittinen Piha-Suomela Mari Suomela mari.suomela@pihasuomela.fi 050 3042 015
Hyvinkää Vihersuunnittelu Villapaju Leena Voutilainen leena@villapaju.net 045 3438 080
Hämeenkyrö Pihasi Onni Susanna Riihikallio susanna.riihikallio@pihasionni.fi 040 054 1611
Hämeenlinna Hämeenlinnan Viherrakennus Timo Koskinen timopkoskinen@gmail.com 044 523 0943
Härmänmaa (Ylihärmä) ProAgria Etelä-Pohianmaan Maa- ia kotitalousnaiset Marika Turpeinen marika.turpeinen@proagria.fi 043 825 2410
Jalasjärvi ProAgria Etelä-Pohianmaan Maa- ia kotitalousnaiset Marika Turpeinen marika.turpeinen@proagria.fi 043 825 2410
Joensuu Taru Lappalainen Taru Lappalainen taru.lappalainen@saunalahti.fi 044 5332 117
Jyväskylä Viherrakentaja Helpman Oy Kauko Lehtonen helpman@helpman.fi 040 7462 530
Kauhajoki ProAgria Etelä-Pohianmaan Maa- ia kotitalousnaiset Marika Turpeinen marika.turpeinen@proagria.fi 043 825 2410
Keminmaa Piha- ja Vihersuunnittelu Anitas Anita Simi anita.simi@pp.inet.fi 0400 359 205
Kuopio Sanna Kivistö Sanna Kivistö sannakivisto@icloud.com 050 3557 997
Kyrönmaa ProAgria Etelä-Pohianmaan Maa- ia kotitalousnaiset Marika Turpeinen marika.turpeinen@proagria.fi 043 825 2410
Lahti Pihasuunnittelija Susanna Rantanen Susanna Rantanen pihasuunnittelususannarantanen@gmail.com 045 1318 938
Laitila Leena Karttunen Leena Karttunen kasviKarttunen@gmail.com 040 7302 179
Lappeenranta Green Home Eija Johansson eija@viherpalvelugreenhome.fi 050 350 7696
Lohja Talo- ja piha-apu / Pienkaivuri Tea Hopia-Laitinen 044 048 0290
Mikkeli Suunnittelutoimisto Päivi Avela Päivi Avela paivi.avela@pp.inet.fi 044 5200209
Mäntsälä Viheriköt Oy Emma Sokala emma.sokala@viherikot.fi 044 9748 884
Nilsiä TMI Matikkamäki Tiina Miettinen miettinentiina@hotmail.com 0400 977 824
Närpiö ProAgria Etelä-Pohianmaan Maa- ia kotitalousnaiset Marika Turpeinen marika.turpeinen@proagria.fi 043 825 2410
Oulu-Kempele GreenDreams Oy Minna Hänninen minna@greendreams.fi 040 718 8870
Pori Maisemasuunnittelu Tyykilä Outi Tyykilä info@maisemasuunnittelutyykila.com 050 571 1258
Saarijärvi Viherrakentaja Helpman Oy Kauko Lehtonen helpman@helpman.fi 040 7462 530
Savonlinna Vihertyö Rantanen Petri Rantanen petri.r@hotmail.com 040 720 2165
Seinäjoki ProAgria Etelä-Pohianmaan Maa- ia kotitalousnaiset Marika Turpeinen marika.turpeinen@proagria.fi 043 825 2410
Suonenjoki Pihapalvelu Pioni Puu Tuula Heiskanen tuula.heiskanen@pp1.inet.fi 050 5317 741
Turku Jardinea Oy Nea Rissanen nea.rissanen@jardinea.fi 040 7383 505
Varkaus Pihasuunnittelupalvelu Pihanperä Sirpa Ylönen sirpa.ylonen@hotmail.com 050 4934 099